top of page

Samsun Diş Hekimi

Samsun diş hekimi arıyorsanız hoş geldiniz.  Dişte meydana gelen çürükler, gelişim bozuklukları, kaza sonucu meydana gelen kırıklar ağız ve diş sağlığını olumsuz etkiler ve tedavi gerektirir. Çocuk yaşta dişler her zaman için kontrol edilmelidir. Diş sağlığının yakından takip edilmesi, özellikle çocukların diş gelişimi açısından önemlidir. çene gelişimi, damak gelişimi ve diş gelişimi bu kategoride önemli bir konu olarak değerlendirilir.

Çocuk yaşta dişlerde başlayan sağlık sorunları gelişimi olumsuz etkilediği gibi ilerleyen zamanda cerrahi müdahale gerektirir. Süt dişlerin erken çürümesi, geç çıkması veya geç dökülmesi ağız ve diş sağlığını olumsuz etkileyen konulardır. Süt dişleri dökülmediğinde geriden gelen diş kenardan çıkar veya olduğu yerde içeri gömülür. Bu gibi durumlarda geriden gelen diş yamuk çıkar ve ağız içerisinde olması gerektiği yerde olmaz. Bu durumda dişler sıkışır ve ağrı yapar. Gömülü kalan dişin çürümesi ise cerrahi müdahale gerektirir. Diş kliniği cerrahisi kırık, çürük ve gömülü diş çekim işlemini güvenli bir şekilde gerçekleştirir.

Samsun Diş Hekimi

Süt dişlerinin dökülmesiyle birlikte dişler eğri çıkıyorsa, damak ve çene gelişimi zayıfsa bu durumda dişlerin yapısal özelliği bozuk olacaktır. Dişlerde meydana gelen yapısal bozukluklar konuşmayı, nefes almayı ve yemek yemeği engelleyecektir. Bu nedenle küçük yaşta meydana gelen diş gelişim bozukluğu gelişim süreci sonuna kadar takip edilmelidir. Ortodontist ekibimiz çocuk diş gelişiminin çocuk yaşta takip edilmesi tavsiyesinde bulunmaktadır. Dişlerin eğri çıkması durumunda diş teli uygulamasıyla dişler düzeltilebilir. Ancak diş teli gelişim sürecinde uygulanabilir.

Yirmi yaş dişleri çürüdüğü zaman veya gömülü kaldığı zaman ağrıya neden olur. Dişlerde meydana gelen bu soru için cerrahi müdahale çözümdür. Uzman ağız ve diş cerrahı diş hekimlerimiz gömülü diş, kırık diş ve yirmilik diş çekim işlemlerini güvenli bir şekilde gerçekleştiriyor. Samsun diş hekimi, çocuklara ve gençlere yönelik diş tedavi hizmetleri sunmaktadır.

Samsun bilgisayar servisi

Samsun Diş Doktoru

Samsun diş doktoru olarak, kliniğimizde diş beyazlatma, diş dolgu, çürük tedavisi, implant gibi pek çok hizmeti bir arada sunmaktayız. Gülüş tasarımıyla ilgili sorunlar da kliniğimizde tedavi ediliyor. Kırık dişler veya eğri dişler özel lamine kaplama ile daha güzel bir görüntüye sahip olabilir. Ayrıca gülüş tasarımı programı çerçevesinde diş beyazlatma programımız da bu kategoride gerçekleşiyor. Dişler düzenli fırçalandığı halde temizlenmiyorsa bu durumda klinik ortamda özel cihazlarla temizlenmelidir.

Yaşlılık nedeniyle veya erken çürüme nedeniyle dişlerini kaybedenler için implant en iyi çözüm seçeneğidir. Bu yöntemin en önemli özelliği ömür boyu kullanılabilecek protez dişlere sahip olunmasıdır. Fırçalama veya çıkarıp temizleme gibi sorunlar yaşanmamaktadır. Bütün dişlerini kaybeden veya kısmen diş eksikliği olanlar için protez diş uygulaması kesin çözümdür.

Samsun Atakum Diş Hekimi

Samsun Atakum diş hekimi arıyorsanız kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. Ömür boyu kullanılabilen implant dişler çene kemiğine montajlanıyor. Bu işlemde çene kemiğinin yapısı, diş etlerinin sağlıklı olması ve protez uygulaması için her hangi bir rahatsızlığının olmaması gerekiyor. Anestezi işleminde çene kemiği, diş etleri ve damak kontrol ediliyor. ağız içerisinde uygulama alanında yapılan inceleme işlemi sonrasında özel implant işlemi gerçekleşiyor.

Çene kemiğinin sağlıklı olmaması durumunda implant uygulanamaz. Çene kemiğine yivlenen özel protez implant diş yuvası üç, dört ay gibi bir sürede uyum sağlıyor. Daha sonra uyum sağlayan ve çene kemiğine yapışan bu yuvaya dişler monte ediliyor. Samsun diş hekimi randevu işlemleri için iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page